تبلیغات
آموزش فوتبال ،فوتبال بانوان - آموزش تاکتیک های دفاعی و تهاجمی در فوتبال

این آموزش توسط بسیاری از قهرمانان این رشته ورزشی استفاده شده

این مجموعه برای حرفه ای ها و کسانی که قصد حرفه ای شدن دارند پیشنهاد می شود

مجموعه ای برای آموزش فوتبال برای علاقه مندان این رشته و کسانی که به فکر قهرمانی در این رشته هستند

آموزش فوتبال

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

فقط 24900 تومان! شماره مجوز:256/85487

با خرید این مجموعه در فوتبال پیشرفتی شگفت آور خواهید داشت

آموزش تاکتیک های دفاعی و تهاجمی در فوتبال


رایج ترین سیستم دفاعی٬ حریف گیری منطقه ای با چهار یا سه مدافع است٬ و نیز بعضی مواقع حریف گیری من ـ تو ـ من یا نفر به نفر و یا حریف گیری به صورت ترکیبی است.

بیشتر تیم ها امروزه با دفاع دولایه یا دو خطی دفاع می کنند(خط دفاع و خط میانی)

خط میانی با چهار یا پنج بازیکن میانی است که دو بازیکن از آنها با مسئولیت دفاعی در جلوی دفاع بازی می کنند و یا با یک بازیکن دفاعی در جلوی خط دفاع به عنوان یک محور که قابلیت توپ گیری بالایی دارد بازی می کنند. این بازیکنان میانی که مسئولیت دفاعی دارند٬ ارتباط بین دفاع و حمله را نیز فراهم می آورند.

مهاجمان (شامل دو بازیکن و یا تنها یک مهاجم) ٬ آنها حریفان را وادار می کنند  تا توپ را در جهت عرضی حرکت دهند و یا به طرف عقب بازی کنند.

بعضی از تیم ها مهاجمانشان را رها می کنند(یک یا دو بازیکن) و آنها را از کلیه وظایف دفاعی معاف می کنند. این جور تیم ها با ۸ یا ۹ بازیکن دفاع می کنند.

تیم های بزرگ غالباً فوتبال پرسینگ را بازی می کنند٬ به ویژه در میانه زمین و جناحین پرسینگ را اجرا می کنند. چنین تیم هایی هنگامی که حریف توپ داشت ٬ به وسیله دو یا سه بازیکن و یا به طور جمعی و با انسجام کامل در خطوط متحرک ٬ آنها را تحت فشار قرار می دهند و پرس می کنند.

به ادامه مطالب بروید


پرسینگ نیاز به قابلیت های جسمانی قابل ملاحظه ای دارد و استقامت بالایی را می طلبد.

رایج ترین سیستم حمله ٬ حمله با دو بازیکن هدف و یا یک مهاجم تنها به عنوان بازیکن محور است. مثل: مورینتس ٬ رائول و غیره

حرکتهای رو به جلو ٬ حرکت های قطری با شدت و سرعت بالا (۱۵ تا ۲۰ متر)٬ حرکتهای متقاطع٬ تغییر پستها٬ حرکت های سریع عمقی به طرف قلب دفاع و بازی های ترکیبی به طور مکرر مورد استفاده قرار می گیرد.

معمولاً هافبک مرکزی غالبا دفاعی است وهافبک طراح و خلاق به بازی کردن با گوشها و جناحین بیشتر گرایش دارد. مثل: زیدان٬ فیگو٬ بکام٬ ورون و...

بازیکن خلاق ٬ بازیکنی با مغز و فکر خوب فوتبال ٬ کسی که قادر است سرعت بازی و چگونگی آن را توسعه دهد٬ در تیم ها کم و بیش وجود دارند. این قبیل بازیکنان می توانند تاثیر کلیدی در سرنوشت یک تیم داشته باشند.

بازی حمله ای می تواند در میان پاس های سریع ترکیبی درگیر با سه یا چهار بازیکن و یا پاس های بلند برای مهاجمان برای دستیابی به فضای پشت دفاع متغیر باشد

هافبکهای مرکزی یا میانی با هافبک های چپ و راست می توانند حمایت خوبی را به طرف جلو فراهم سازند٬ در نتیجه این حمایت٬ در حمله چهار مهاجم وجود خواهد داشت٬ و آن هنگامی است که دو هافبک کناری به عنوان دو مهاجم گوش به حمله اضافه می شوند و این در حالی است که تمام بازیکنان تیم در نیمه زمین حریف قرار دارند.

مهارت فردی نیز به عنوان یکی از عناصر کلیدی بازی وجود دارد.این برای درخشش کارهای تکنیکی ارزش بالایی دارد.آموزش فوتبال: یک حرکت سریع عمقی به طور فردی با دریبل٬ فریب و شوت به دروازه و یا ایجاد موقعیت های عالی برای همبازی٬ از جمله مهارت های فردی است که ما کم و بیش شاهد آن هستیم.طبقه بندی: آموزش دفاع در فوتبال، آموزش حمله در فوتبال،
برچسب ها: تاکتیک دفاعی در فوتبال، تکنیک دفاعی در فوتبال،